Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
örgü ayıcık modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden şirin ayıcık modellerini paylaşacağız. ister çocuğumuz için,isterse hediye etmek için,istersek aksesuar olarak,ya da küçük boyutlarda ördüğümüzde de anahtarlık olarak kullanabileceğimiz bu modelleri örerken de ayrı zevk alacaksınız… Bu minik dostlarımızdan renk renk edinmek isteyebilirsiniz ve yapımı da tahmin edemeyeceğiniz kadar kolay… Hadi hemen işe koyulalım;
Kafa ve gövde kısmımızı aynı şekilde başlayıp ilerletiyoruz hanımlar.Sadece kafamızı daha küçük bir top,gövdemizi de daha büyük bir top haline gelene kadar örüyoruz. İşe sihirli halka yaparak başlayalım. altı ilmek yaparak halkamızı kapatalım ve ilmeklerimizi sıkıştıralım. Şimdi ikinci sırada her deliğe ikişer ilmek atarak artıralım ve toplamda 12 ilmeğe ulaşalım.üçüncü sıramızda da her deliğe iki ilmek örelim. yani bir örüp bir artırıyoruz. Yani toplamda 24 ilmeğe ulaşıyoruz.Bir sonraki sıramızda da iki örüp bir artırıyoruz.Yani iki ilmeğe tek üçüncü ilmeğe iki batarak sıramızı bitiriyoruz. Altıncı sıramızda üç ilmeğe tek örüp dördüncü ilmeğe iki batarak altıncı sıramızı tamamlıyoruz. Örgümüz bu noktadan sonra kendiliğinden yuvarlak olmaya başlayacak.Örgümüzü bu şekilde istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek örelim.İstediğimiz büyüklüğe ulaştığımızda ise kesmelere başlayalım. Kol kısımlerimızda da daha küçük yuvarlak istediğimizden kolumuzun istediğimiz kalınlığa ulaşana dek artırıyoruz. Kalınlığı istediğimiz kalınlığa ulaşınca artırmayı kesiyoruz… İstersek üzerine şirin elbiseler de dikebiliriz.
Henüz ayıcık örecek kadar vaktimiz yoksa ve küçük birşey istiyorsak sizlerle eldivenden ayıcık yapımını paylaştık. Hem eskiyen eldivenimizi değerlendirmiş oluruz,hem de şirin bir ayıcık dostu edinmiş oluruz… Bu ayıcığı da daha çok anahtarlık olarak kullanabilirsiniz… Şimdiden güle güle kullanın.

BİLGİLER
tarafından 03 Ocak 2015 - 19:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 564kere okundu kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

En Çok Görüntülenenler
Tunus İşi El Örgü Patikleri
Tunus İşi El Örgü Patikleri..

soğuk kış günlerinin sıcacık patik ler kızlarımızın çeyizlerine şıklık katıcak tunus... [Devamı]

Bebek Beşik Modelleri
Bebek Beşik Modelleri

Bebek Beşikleri Hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcı olacak ve minicik bebeğinizin dünyaya... [Devamı]

Örgü Kız Bebek Elbise Modelleri
Örgü Kız Bebek Elbise Modeller..

Kız bebeklerimiz için çok şirin ve tatlı bir örgü elbise modeli, örgü portalı’nızda... [Devamı]

Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye Modelleri
Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye..

  #gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Yeni doğan erkek bebek için örgü yelek modelleri
Yeni doğan erkek bebek için ör..

Erkek bebek’ler için el örgüsü bebek yelek ve farklı erkek bebek örgü modelleri. sizin portalınız... [Devamı]

El Örgüleri