Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Anlatımlı Saç Örgülü Atkı Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel saç örgülü atkı modellerimizi paylaştık.Bu modellerimiz içerisinden sizler için bordo renkli saç örgülü atkımızın yapımını anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz. Bu soğuk kış günlerinde atkı vazgeçilmez aksesuarlardandır ve şıklığımızı tamamlayıcı aksesuarlar olarak kullanabiliriz. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
Beş numaralı şişle örgümüzü yapıyoruz.54 ilmek atalım.Başlangıç için iki ilmek düz örgü yapalım, iki ilmek haroşa örgü ve dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü şeklinde dört ilmeğimiz kalana kadar örelim. Kalan dört ilmeğimizin ikisini haroşa örgü, ikisini düz örgü örneği ile dörtlü lastik örgüsü ile on sıra örmeye başlayalım.Daha sonra saç örgü örneğini örmeye geçelim. dört ilmek haroşa örgü örelim. Sonraki 12 ilmekle saç örgü örelim ve ilk altı ilmeği örmeden bir başka şişe veya tığa alalım.Daha sonra; sonraki altı ilmeği sağ elimizdeki şişe alarak, tığda bekleyen altı ilmeği sol şişe geçirip, sağ şişteki altı ilmeğide sol şişe alarak çapraz bir şekil yaparak düz örgü ile örelim.dört ilmekten ,üç haroşa örgü, bir ilmek düz örgü şeklinde saç örgümüzü yapalım. Yine dört ilmekten üç haroşa,bir ilmek düz örgü ile yine saç örgü yaparak şişteki kalan dört ilmeği haroşa örelim.
Şişle arka sırayı örerken bütün ilmekleri haroşa örgü modeli ile örelim. Bordo rengi yünden örülen saç örgülü atkı modelinin saç örgüsünü istenilen uzunlukta örneğin beş cm kadar ördükten sonra saç örgüsünün kıvrımlarını yapmak için başta yapmış olduğumuz 6+6, on iki ilmeği çaprazlama alarak aynı işlemi uygulayalım.Saç örgülü atkımızı istediğimiz boyutta ördükten sonra en başta yapılan lastik örgümüzü tekrarlayarak ilmekleri keselim.Kolay gelsin hanımlar…

BİLGİLER
tarafından 30 Aralık 2014 - 21:38 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 443kere okundu kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

En Çok Görüntülenenler
Tunus İşi El Örgü Patikleri
Tunus İşi El Örgü Patikleri..

soğuk kış günlerinin sıcacık patik ler kızlarımızın çeyizlerine şıklık katıcak tunus... [Devamı]

Bebek Beşik Modelleri
Bebek Beşik Modelleri

Bebek Beşikleri Hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcı olacak ve minicik bebeğinizin dünyaya... [Devamı]

Örgü Kız Bebek Elbise Modelleri
Örgü Kız Bebek Elbise Modeller..

Kız bebeklerimiz için çok şirin ve tatlı bir örgü elbise modeli, örgü portalı’nızda... [Devamı]

Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye Modelleri
Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye..

  #gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Yeni doğan erkek bebek için örgü yelek modelleri
Yeni doğan erkek bebek için ör..

Erkek bebek’ler için el örgüsü bebek yelek ve farklı erkek bebek örgü modelleri. sizin portalınız... [Devamı]

El Örgüleri