Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Doğum Çantasında Neler Olmalı

Doğum Çantası
Bir bayan bu mutlu haberi aldıktan sonra ve etrafıyla paylaştıktan sonra kendileri için hayatlarında yeni bir döneminde başlangıcı olur aynı zamanda. Annenin yanında babanın heyecanı da şüphesiz unutulmamalıdır. Ve etraflarında yer alan akrabaları ve sevdiklerinin heyecanları onlarla birleşerek bebeğin doğumunu beklemeye başlarlar. Hayatlarında yeni bir sürecin başlamasıyla insanlar her şeylerini bebeğe göre düzenlemeye başlarlar. Ona ait odanın hazırlanması ve kıyafetlerin anne karnına düştüğü ilk andan itibaren alınmaya başlaması heyecanı sürüp giderken bir yandan da anne olacak bayan için her an doğuma gidilir amacıyla doğum çantası hazırlanmalıdır. Ama bu doğum çantasında neler olmalıdır? Konusunda ise yazdığımız yazıyı okumanız gerekmektedir. Hamileliğin her anı insanlar için önemli ve heyecan vericiyken, özellikle son zamanları yaklaştığı zaman doğum çantası hazırlığı bitirilmelidir. Bunun için doğum çantası hazırlanmalıdır ve hazırlanırken gerekli olan eşyalar konulmalıdır. Alınacak olan ürünlerin ihtiyacı karşılaması da önemlidir. Öncelikli olarak doğum çantası hazırlarken anne adaylarının gerekli olan eşyaları içerisine koyması gerekmektedir.

Anne olacak bayanların doğum çantasında neler yer almalıdır? Yazımızı okuduktan sonra çanta hazırlığına başlayabilirsiniz. Bazı özel hastanelerde ya da tıp merkezlerinde annelerin bu tür ihtiyaçları karşılanarak setler halinde annelere sunulmaktadır. Ancak tedbirin elden bırakılmaması gerekmektedir. Bayanların kendi kişisel eşyalarının bebeğin eşyalarıyla birlikte bulunması gerekmektedir. Doğum çantası hazırlarken öncelikli olarak malzemeleri temin etmeye başlamanızdır.

Doğum çantası içerisinde bir takım gecelik mutlaka bulunmalıdır. Bunun yanında çorap, terlik ve kişisel bakım ürünleri ve temizlik ürünleri bulunmalıdır. Hijyen açısından kullanılacak pedler ve iç çamaşırı bulunmalıdır. Ayrıca kirli çamaşırları da içerisine koyacağınız yedek poşetler de bulundurmalısınız. Kâğıt havlular ve peçeteler de sizlere çok gerekli olacaktır. Kendinizin dışında çocuğun giyimi içinde tercihler yapılmalıdır. Son haftaya kadar beklemek yerine bebek doğumdan sonra giyilecekler takım halinde de satılmaktadır. Onlardan da alarak çantanıza yerleştirmeniz gerekmektedir. 

 

BİLGİLER
tarafından 20 Şubat 2013 - 08:29 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 913kere okundu kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

En Çok Görüntülenenler
Tunus İşi El Örgü Patikleri
Tunus İşi El Örgü Patikleri..

soğuk kış günlerinin sıcacık patik ler kızlarımızın çeyizlerine şıklık katıcak tunus... [Devamı]

Bebek Beşik Modelleri
Bebek Beşik Modelleri

Bebek Beşikleri Hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcı olacak ve minicik bebeğinizin dünyaya... [Devamı]

Örgü Kız Bebek Elbise Modelleri
Örgü Kız Bebek Elbise Modeller..

Kız bebeklerimiz için çok şirin ve tatlı bir örgü elbise modeli, örgü portalı’nızda... [Devamı]

Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye Modelleri
Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye..

  #gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Yeni doğan erkek bebek için örgü yelek modelleri
Yeni doğan erkek bebek için ör..

Erkek bebek’ler için el örgüsü bebek yelek ve farklı erkek bebek örgü modelleri. sizin portalınız... [Devamı]

El Örgüleri