Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Etamin Seccade Modelleri Örnekleri

2013 yeni sezon seccade modelleri, en güzel ve en yeni seccade örneklerini sitemizde bulunan resim galerisi bölümümüzde inceleyebilirsiniz…

Özellikle namaz kılan ailelerin evlerinde bulunan, günde beş vakit kullanılan ve en çok ihtiyaç duyulan eşyalar arasında sayılmaktadır. Her gün kullanıldığı için çabuk yıpranan seccade modellerinden evimizde ne kadar çok çeşit olursa bizler için o kadar iyi olmaktadır. Bu yüzdendir ki kız çocuklarının çeyiz sandıklarında anneleri çeşit çeşit seccade koymaktadır. Ve bu seccadelerin işlenişinde bin bir emek vardır. Hepsinde el emeği göz nuru olan seccadeler, damat bohçasında da bulunmaktadır. Kayın valide ve kayın pedere misafir seccadesi olarak ayrı ayrı işlenmektedir. Kimi aileler bohça geleneğini kaldırsa da gelin olacak kişinin damadın ailesine ufak da olsa hediyelik eşyalar götürmesi oldukça kibar bir davranış olmakla beraber aynı zamanda olması gereken olumlu bir davranış olarak da düşünülmektedir.

Hediyeleşmek dinimizde de yeri olan bir davranıştır. Seccade modelleri dantel seccade modelleri ve etamin seccade modelleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Hazır olarak satın alabileceğiniz seccade modellerinin dışında el emeği göz nuru dökülerek de hazırlanan seccadeler oldukça beğenilmektedir. Dantel seccade modelleri hiçbir zaman modası geçmeyen modeller arasındadır. Hatta en güzel seccade örnekleri dantel olanlardır. Dantel seccade modelini yapmak ne kadar zor diye düşünmeyin. Özellikle uzun masa örtüleri yapan bayanlar ya da yatak örtüleri işleyen bayanlar seccade örmek için hiç de zorlanmayacaktır. Dantelden istediğiniz motifli bir örneği seccade boyutunda örüp alt kısmına istediğiniz renkte bir kumaşı tafta, saten ya da ipek hangi tür istiyorsanız dantelinizin altına yerleştiriyorsunuz. Oldukça şık ve hoş duracak olan dantel seccade modeli gelin ya da damat bohçalarında hatta nişanlanma döneminde hediye götürme geleneğini devam ettiren aileler içinde kayınvalide ve kayınbaba için yapılmış, el emeği göz nuru olan ve onlarında çok hoşlarına gideceği ve dantel seccadenize hayran kalacağı ürünler arasında sayılmaktadır. Aynı zamanda gelin ve damat bohçası içinde güzel bir dantel seccade koymanız oldukça şık olacaktır ve herkes tarafından beğenilecek, son derece değerli bir hediye olacaktır.

BİLGİLER
tarafından 20 Şubat 2013 - 07:18 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 2.084kere okundu kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

En Çok Görüntülenenler
Tunus İşi El Örgü Patikleri
Tunus İşi El Örgü Patikleri..

soğuk kış günlerinin sıcacık patik ler kızlarımızın çeyizlerine şıklık katıcak tunus... [Devamı]

Bebek Beşik Modelleri
Bebek Beşik Modelleri

Bebek Beşikleri Hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcı olacak ve minicik bebeğinizin dünyaya... [Devamı]

Örgü Kız Bebek Elbise Modelleri
Örgü Kız Bebek Elbise Modeller..

Kız bebeklerimiz için çok şirin ve tatlı bir örgü elbise modeli, örgü portalı’nızda... [Devamı]

Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye Modelleri
Tunus İşi Yeni Bebek Battaniye..

  #gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Yeni doğan erkek bebek için örgü yelek modelleri
Yeni doğan erkek bebek için ör..

Erkek bebek’ler için el örgüsü bebek yelek ve farklı erkek bebek örgü modelleri. sizin portalınız... [Devamı]

El Örgüleri